Bizi Takip Edin:

Back To Top
dijital pazarlamanın 7 faydası

Dijital Pazarlamanın 7 Faydası

Dijital Pazarlama Satışları Arttırır

Dijital pazarlama araçlarını kullanarak doğru hedefleme ve doğru mesaj ile kısa bir süre içerisinde geleneksel mecralara oranla oldukça düşük bütçeler ödeyerek satışlarınızda gözle görülür bir oranda artış sağlayabilirsiniz.

Satış Hunileriyle Efektif Şekilde Ulaşım

Dijital reklamlar satış hunisinde işe yarar bir konuma sahiptir. Örneğin satış hunisinin tepesinde, insanlar markanızın farkındayken bu reklamlar yeni ziyaretçileri web sitenize çekebilir. Kullanıcılar hunide ilerledikçe onları oldukları yerde yakalayacak ve satın alımlarında onlara yardım edecek reklamlar yaratabilirsiniz.

Hedeflenmiş Yaklaşım 

Dijital reklamcılığın ilgi çekici noktalarından biri hedeflenmiş yaklaşımdır. Müşterilerinizin satın alım karakterini belirlemek ve hedef kitlenizi tanımlamak sosyal medya kampanyanızı oluştururken hazırlık sürecinin kolaylaşmasını sağlar.

Mobil Bağlılık 

Kim telefonunu evde bırakıp dışarıya çıkıyor? Sosyal medya platformları çoğunlukla mobil aplikasyon olarak kullanıldığı için hedef kitlenize istediğiniz zaman seslenip ulaşabilirsiniz. Üstelik lokasyon bazlı dijital pazarlama stratejileri ile nerede olurlarsa olsunlar hedef kitlenize temas edebilirsiniz.

Kolay Gözetim

Dijital reklamcılık metrikleri somut ve detaylı ölçümlemeler için sizi bekliyor. Dijital reklamlarınızdaki kim, ne, ne zaman ve nerede sorularının cevabını zaman kaybetmeden bulabilirsiniz. Metrikleri gelecek reklam stratejiniz için yeni stratejiler belirlemede kullanabilirsiniz. Önceki kampanyaların sonuçlarını, hangi mesajla paylaşmalı, kimi hedeflemeli ve gelecek kampanyanın öncekilerden başarılı olması için ne yapmalı sorularının cevabı için detaylı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Daha Hızlı ve Daha Az Maliyetle Pazarlama

Yeni dijital pazarlama teknolojileri ile bir mesajı yaymanın maliyeti ve harcanan eforu oldukça düştü. Artık yüzlerce ya da binlerce insana tek bir dokunuşla ulaşabiliyorsunuz. Üstelik geleneksel medyaya oranla daha düşük maliyetlerle daha doğru hedef kitleye erişebilirsiniz.

Esneklik

Dijital pazarlama ile kolay ve hızlı bir şekilde ayarlamalar yapıp reklam performansınızı arttırabilirsiniz. Üstelik, reklam kampanyanız devam ederken bile gelen verileri yorumlayarak hedef kitle ve reklam mecrası gibi bazı değişkenleri rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Böylece daha hızlı aksiyon alabilir ve kârlılık oranlarınızı yükseltebilirsiniz.

Sonuç

Dijital pazarlama araçlarının avantajları saymakla bitmez. Ölçümleme, maliyet, erişim ve zamanlama koşullarına baktığımızda işinizi dijitalde büyütmemeniz için hiçbir sebep yok. Ancak bildiğiniz üzere Facebook Business Manager ve Google Ads gibi yapay zeka bazlı reklam platformlarının algoritmaları sürekli olarak güncellenmekte. Kampanyalarınızda doğru kararı verebilmek ve ufak dokunuşlarla reklam stratejilerinizi geliştirmek için bizi takip ederek bilgilerinizi güncel tutabilirsiniz. 🙂

Yorumlarınızı Bekliyoruz