Bizi Takip Edin:

Back To Top

Pop-Up Kullanarak Nasıl Müşteri Kazanılır?

Pop-up araçları doğru uygulandığında e-posta listesine yeni adresler ekleyebilir, yeni satışlar gelebilir veya yeni rezervasyonlar kazanabilirsiniz, öncesinde ücretsiz kayıt olunarak sonrasında bir satın almaya dönüşebilir. Peki pop-up stratejinizi geliştirmek için neler yapmalısınız? Aşağıda bunlara odaklanıyoruz, hadi başlayalım!

Fiyat Sayfası Pop-Up’ı

Fiyatlandırma sayfanızı ziyaret eden insanların yüksek satın alım niyetleri vardır. Fakat önlerinde bir engel de vardır. Kafalarındaki soruların satın alım gerçekleşmeden önce giderilmesi gerekir. Bu soruları cevaplamak amacıyla bir deneme sürümünü teklif eden call to action içeren bir  pop-up kullanmak mantıklı olacaktır.

Performans Arttırıcı 6 Tavsiye:
 • Basitleştirin: Bir şeyi ödemek veya satış yapan bir kişiyle konuşmak müşteriler için stresli olabilir. Bu stresi ortadan kaldırmak için sakin ve samimi bir konuşma dili kullanarak müşterilerinizin stresini azaltın.
 • Düşündükleri Soruyu Sorun: Çoğu platform insanların işini geliştirmek için vardır, birçok insan bu platformların onlar ve işleri için uygunluğunu sorgularlar. Örneğin internet üzerinden satış yapan bir evcil hayvan dükkanına sahipseniz sitenize satın almaya gelen kullanıcılara ‘’bu ürün evcil hayvanınız için uygun mu?’’ şeklinde sorular sorabilirsiniz.
 • Destek Ekibiniz İçin Stok Fotoğraflar Kullanmayın: Hala çoğu firma ‘’bizimle iletişime geçin’’ mesajını taşıyan pop-up’larda kulaklıklı müşteri temsilcisi fotoğrafı kullanıyor. Bundan ne olursa olsun kaçının. Çoğu insan bu fotoğrafların stok fotoğraf olduğunu anlayabilir, bu samimi gözükmemenize sebep olabilir.
 •  Kullandığınız metni kısaltın: Eğer harekete geçirici mesajınız ile bir fayda hakkında iletişim kurabilirseniz, bu geri dönüş oranlarını son derece yükseltebilir.
 • Kullandığınız Pop-Up’ları Aynı Düzende Tutun: Tüm pop-up’larınızdaki metin düzeni ve eylem çağrısı birbirine oldukça benzemeli. Bu ziyaretçilerin neyle karşı karşıya olduklarını daha iyi kavramalarını sağlar ve sonucunda formunuzu doldurabilirler.
 • Ziyaretçileri Bir İlerleme Kaydettiklerine İnandırın: ‘’Son bir adım daha’’ vb kullanımlar insanların bir ilerleme kaydettiği hissine kapılmasını sağlar. Bu sayede işlemi tamamlamaya daha çok motive olurlar. 🙂
Ücretsiz Hoş geldiniz Denemesi

Bazı web site trafikleri hızlıca satın alma üzerine gelir, insanların sunduğunuz şeyi almaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden aynı zamanda bir ücretsiz deneme teklifi sunmalısınız. Geri dönüş oranı bu tip işlemlerde düşük olsa da eğer iyi hedefleme yaptıysanız bunu paraya çevirebilirsiniz.

Performans Arttırıcı 3 Tavsiye:
 • Hoş Geldiniz Teklifini Blog Paylaşımlarınıza Ekleyin: Sunduğunuz şeye ihtiyacı olan ziyaretçiler onları araştıran insanlardır. Bu sebepten bu kitleyi çekecek blog paylaşımları yapmanız gerekir. Sunduğunuz teklifi kapsayan konularla ilgili blog paylaşımları yapmak bu açıdan önemlidir.
 • Olumlu Butonunuzu Büyük, Olumsuz Butonunuzu Küçük Yapın: Bir şey daha gözünüz önünde olduğunda o şeyle ilgili tıklama gibi bir harekette bulunma olasılığınız artar. Yapılan araştırmalarda bu yöntemin daha iyi sonuçlar ortaya koyduğu tespit edilmiştir.
 • Ücretsiz Deneme Teklifiniz Yoksa: Eğer böyle bir teklifiniz bulunmamaktaysa ücretsiz danışmanlık veya limitli zaman indirimleri yapabilirsiniz.
Son Teklif Siteden Çıkma Pop-Up’ı

E-posta listesi oluşturmanın diğer bir yöntemidir. Bu pop-up kullanıcı siteyi terk ederken ortaya çıkar. Bu noktada ziyaretçi, sitedeki bilgileri okumuş, ihtiyacı olanı almış ve siteden çıkmaya hazır hale gelmiştir. Bu noktada onlara reddedemeyecekleri bir son teklif yapmalısınız. Son teklif en değerli kaynaklarınızı içermeli. Ziyaretçiler bu teklifi gördüklerinde bu kaynaklara başka bir yerde ulaşamayacaklarını anlamalılar.

Performans Arttırıcı 3 Tavsiye:
 • Onlara Evet/Hayır Seçimi Sağlayın: Ziyaretçilere direkt olarak form içeren bir pop-up göstermektense onlara evet-hayır seçeneklerini sunun. Neden? Çünkü bir insana direkt bir form göstermek onları pop-up’ı kapatmaya iter. Fakat evet-hayır seçenekleriyle düşünmek zorunda oldukları tek şey teklifi kabul edip etmemektir. Formu nasıl dolduracağını düşünmek değildir. Bu aşamada evet seçeneğini seçtiklerinde formu doldurtma şansınız çok daha yüksektir.
 • Basit Tutun: İnsanlar bu pop-up’la karşılaştığında dışarıda olabilirler. Bu yüzden dikkat eşiğini daha da düşük tutup teklifiniz oldukça basit tutmalısınız.
 • Büyük Sayılar Kullanın: İnsanların dikkatini çekmenin en iyi yollarından biri büyük sayılar kullanmaktır. Bir şeyde büyük sayı bulunduğunda insanlar bunu değerli ve önemli bulurlar. Bu yüzden ‘’100 Pazarlama Önerisi’’, ‘’Pazarlama Kılavuzu’’ başlığına göre daha etkilidir.

Doğru kullanıldığında pop-up lar son derece müşteri kazandıran araçlardır. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise pop-up’larınızı karmaşık ve rahatsız edici içeriklerle doldurmamanızdır. Güncel bilgiler için blog ve instagram hesabımızı takip etmeye devam edebilirsiniz. Pop-up’lar ile ilgili farklı sorularınız varsa yorumlarda iletebilirsiniz. Ayrıca, çevrenizdekilere fayda sağlaması açısından bu yazıyı paylaşabilirsiniz. 🙂

Post a Comment